BEST NEDİR?

BEST (Board of European Students of Technology/Avrupa Teknnoloji Öğrencileri Topluluğu) kar amacı gütmeyen, siyasi bir amacı bulunmayan; öğrencilerin iletişim olanaklarını ve işbirliği yeteneklerini artırmayı hedefleyen, ayrıca düzenlediği kurslarla öğrenci değişim fırsatları sunan 1989 kuruluşlu bir öğrenci topluluğudur.

Şu an 33 ülkeden 95 üniversitede aktif olarak bulunan BEST, yaratıcı, hareketli, girişimcidir, iyi organize olmakla beraber sürekli gelişmektedir. Öğrencilerin farklı kültürler ve toplumları anlayabilecek bir düşünce yapısı kurmalarına yardım eder. Etkinliklerimiz kişisel gelişimi desteklerken, öğrenciler, şirketler ve üniversiteler arasındaki etkileşimi de kolaylaştırır.

Bunu kariyer desteği sağlayarak, akademik kurslar organize ederek, mühendislik yarışmalarının yanı sıra eğitim konulu seminerler düzenleyerek yapar. BEST, öğrencileri, sektörün lider şirketleri ve üniversiteleri ile buluşturarak, kariyerlerini geliştirmeleri için de fırsatlar sunar. Her yıl, BEST olarak Avrupa’nın dört bir yanında yüzlerce kariyer fuarları organize ediyoruz. Buna ek olarak, öğrencilerin kendi öz geçmişlerini kaydedebildikleri ve özel kariyer ya da çalışma programları ile ilgili bilgi edinebilecekleri bir online platform geliştirdik.

Akademik BEST kursları 1991’den bu yana düzenlemektedir. Avrupada, 90’ın üzerinde genellikle teknoloji konulu kısa dönem kurslarımızdan her yıl 2000’e yakın öğrenci yararlanmaktadır. Kurslar sırasında, üniversite profesörleri ve endüstride uzman olan kişiler tarafından vaka analizi çalışmaları, uygulamalı eğitimler ve şirket gezileri düzenlenir. Kursların sonunda, öğrenciler küçük bir sınava tabi tutulur ve sonunda bir sertifika verilir. Öğrenciler BEST kursları ile de ECTS kredisi alabilirler.

BEST öğrencilere fikirlerini ifade etmeleri ve eğitimleri hakkında konuşmabilmeleri için fırsatlar yaratır. Tematik Ağlar (ERABEE, EUGENE, EU-VIP, PRO-VIP ve StartPro) ve eğitim organizasyonları (ALE, EAN, EUCEN, EUROPACE, IFEES, IGIP, UNESCO ve SEFI) ile işbirliği içindedir. Best üyeleri mühendislik eğitimi hakkındaki yeni metotları öğrenmek amacıyla BEST’in partneri tarafından organize edilen konferanslara katılır.

BEST mühendislik yarışmaları 2003’den beri düzenlenmektedir ve bu yarışmalar geleceğin mühendislerinin kendilerini geliştirmeleri için bir fırsattır. Yarışma esnasında, öğrencilerin verilen problemleri kısıtlı bir zaman içerisinde, yaratıcılıklarını, bilgilerini ve iletişim becerilerini kullanarak çözümlemeleri beklenilir. Her yıl Avrupa’nın en büyük mühendislik yarışması BEST bünyesinde düzenlenmektedir. EBEC – European BEST Engineering Competition / Avrupa BEST Mühendislik Yarışması

Partnerlerimiz

                   

İLETİŞİM

EBEC Ankara hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. En kısa zamanda size döneceğiz.

Sending

©2018 Copyright EBEC Ankara - BEST Ankara

Log in with your credentials

Forgot your details?