TAKIM TASARIMI

     Takım Tasarımı kategorisinde organizatörler tarafından sağlanan kısıtlı kaynaklarla ve kısıtlı bir zaman içerisinde teknik bir problemin takımlar tarafından çözülmesi beklenir. Yarışmanın sonucunda, yarışmacılardan verilen problemi çözmek için gerekli eylemleri yapabilecek bir cihaz yaratmalıdır. (örn: Bir malzemeyi taşımaya yarayan bir makine, bir gemi, bir uçak vb. yaratmak) Takımlar yaptığı tasarımları yarışma sonunda jüriye sunar.

     Yarışmanın konusunu oluşturan ve aynı zamanda yarışmanın daha canlı, ilham verici ve heyecanlı geçmesini sağlayacak olan mühendislik problemini belirlemek, yarışma alanında bulunan marketi zenginleştirmek ve kuralları detaylı bir şekilde belirlemek adına topluluğumuz bünyesinde bulunan topic takımı ve team design ana-partnerimiz yarışma öncesinde koordineli bir şekilde çalışarak yarışmanın detaylarını ilk günün sabahında yarışmacılara bir el kitapçığı halinde sunarlar ve yarışmanın adil bir şekilde ilerlemesinden emin olmak adına yarışma alanında etkin rol alırlar.

     Yarışmacılar iki gün boyunca belirlediğimiz zaman aralıklarında onlara verilen ve yarışma alanında oluşturulacak marketten alacakları malzemeler ile çözüme yönelik bir sistem oluştururlar. Oluşturdukları bu sistemleri ikinci günün sonunda şirket yetkilileri ve okulumuz akademisyenlerinden oluşan bir jüri huzurunda test ederler. Jüri değerlendirmesinde probleme çözüm bulabilmeleri, market harcamalarını en düşük seviyede tutabilmeleri ve yaratıcılıklarının değerlendirilmesi sonucu en yüksek puanı toplayan takım ödül kazanmakla birlikte yarışmanın ikinci ayağı olan EBEC Turkey’ye katılmaya hak kazanır.